event burgee venue burgee

CBBC REDTOP SUMMER SPRINT SERIES 2022-2023

CBBC

Results are final as of 10:17 on November 25, 2022

Race2 - NHC Div 1 FLEET - 6th November 2022 at 1030

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank FLEET Boat Class HelmName Rating NewRating Elapsed Corrected BCE BCR
1 NHC Div 1 JESSIE G HUNTER 216 COLIN GRUNDY 0.718 0.718 1.10.00 0.50.16 0.00.00 0.718
2 NHC Div 1 ROFFL FLYING 15 JOHN PHILLIPS 0.823 0.823 1.05.56 0.54.16 0.04.52 0.762
3 NHC Div 1 SERIAL PEST VX ONE CRAIG MCPHEE 0.910 0.910 DNF      

Race2 - NHC Div 2 FLEET - 6th November 2022 at 1030

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank FLEET Boat Class HelmName Rating NewRating Elapsed Corrected BCE BCR
1 NHC Div 2 mackie FARR 6 JUSTIN STANBRIDGE 0.675 0.702 1.13.33 0.49.39 0.00.00 0.675
2 NHC Div 2 MISTY DAWN BONITO 22 MIKE SOUTH 0.650 0.663 1.19.13 0.51.29 0.02.50 0.627
3 NHC Div 2 ANOQUA SONATA 7 GEOFF PERRY 0.661 0.657 1.22.02 0.54.13 0.06.56 0.605
4 NHC Div 2 SOUTHERN ACCENTS AUSTRAL 24 DAVID MARSH 0.718 0.696 1.28.56 1.03.51 0.19.47 0.558
5 NHC Div 2 ISABELLE GRACE SONATA 6.3 KLAUS SCHULZ 0.643 0.626 1.47.35 1.09.11 0.30.22 0.461
6 NHC Div 2 NARINA FARR 6 MICHAEL BURKE 0.652 0.652 DNF      
6 NHC Div 2 SUNDOWNER FARR 6 Gavin LLoyd-Jones 0.657 0.657 DNF      
6 NHC Div 2 Optimist Sunmaid 20 Rod Wenham 0.624 0.624 DNF      

Race2 - CBH Div 1 FLEET - 6th November 2022 at 1030

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank FLEET Boat Class HelmName TCF NewRating Elapsed Corrected BCE BCR
1 CBH Div 1 JESSIE G HUNTER 216 COLIN GRUNDY .745   1.10.00 0.52.09 0.00.00 0.745
2 CBH Div 1 ROFFL FLYING 15 JOHN PHILLIPS .820   1.05.56 0.54.04 0.02.20 0.791
3 CBH Div 1 SERIAL PEST VX ONE CRAIG MCPHEE .875   DNF      

Race2 - CBH Div 2 FLEET - 6th November 2022 at 1030

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank FLEET Boat Class HelmName TCF NewRating Elapsed Corrected BCE BCR
1 CBH Div 2 mackie FARR 6 JUSTIN STANBRIDGE .675   1.13.33 0.49.39 0.00.00 0.675
2 CBH Div 2 MISTY DAWN BONITO 22 MIKE SOUTH .657   1.19.13 0.52.03 0.03.39 0.627
3 CBH Div 2 ANOQUA SONATA 7 GEOFF PERRY .667   1.22.02 0.54.43 0.07.36 0.605
4 CBH Div 2 SOUTHERN ACCENTS AUSTRAL 24 DAVID MARSH .68   1.28.56 1.00.28 0.15.55 0.558
5 CBH Div 2 ISABELLE GRACE SONATA 6.3 KLAUS SCHULZ .665   1.47.35 1.11.33 0.32.56 0.461
6 CBH Div 2 NARINA FARR 6 MICHAEL BURKE .675   DNF      
6 CBH Div 2 SUNDOWNER FARR 6 Gavin LLoyd-Jones .675   DNF      
6 CBH Div 2 Optimist Sunmaid 20 Rod Wenham .624   DNF      



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com